GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-06-2019 00:29   Güncelleme : 27-12-2019 00:28

Latmos Milli Park Yapılacak!

AVRUPA HABER - Bu sene Ramazan Bayramı tatiliyle daha çok doğaseverin geldiği Latmos ve Serçin misafirlerini ağırlamaya, hakkıyla devam etmekte. Pek son açıklamalardan sonra Latmos milli park olacak mı? İşte gündeme dair o detaylar, son dakika Avrupa Haber Gazetesinde, yer almaktadır.

Latmos Milli Park Yapılacak!

Latmos Milli Park Yapılacak mı?

 

Bu sene de doğaseverlerin Aydın'da uğrak noktalarından olan, 8 bin yıllık tarihiyle Beşparmak Dağları'nın neredeyse tamamını kaplayan bir coğrafyayı kapsayan Latmos için Aydın Büyükşehir Belediyesi tanıtım atağına kararlı. Pek yakında Latmos milli parkına kavuşulacak gibi.

 

Aydın Latmos'un eşsiz doğasının ve tarihinin korunması gerektiğini aktaran Sayın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, konuşmasında "Bu coğrafya insanlık tarihinin en önemli tarihsel miraslarından bir tanesi. Dünya üzerinde 8 bin yıllık tarihin her adımından izler taşıyan çok az yer var. Böylesine önemli olan Latmos'u hem yaşatıp geleceğe taşımak için hem de turizm potansiyeli olarak değerlendirmek için milli park ilan etmeliyiz." ifadelerine yer verdiler.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesinin Latmos'taki ziyaretçi merkezinde, ziyaretçilere bölgeyle ilgili detaylı bilgi verilirken, bölgeye gelen doğaseverler kamp kurup doğa yürüyüşü yapıyorlar. Burada vatandaşlar 8 bin yıllık tarihin izlerini görebiliyor.

 

Serçin'de Büyüleyen Bisiklet Turları

 

Bafa Gölü kıyısında yer alan Serçin de ziyaretçileri, güzelliklerle ağırlamaya devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından tanıtımı ciddi anlamda, yapılmaya başlandıktan sonra, ziyaretçi sayısı artan Aydın Serçin'de isteyen ziyaretçilere, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Serçin Ekoturizm Merkezi'nden, ücretsiz bisiklet hizmeti sağlanıyor. Ziyaretçiler Latmos ve Serçin ile ilgili en doğru bilgileri Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin bir çalışması olan Aydin Çagiriyor İnternet sitesinden de edinebilir. Yeni haberlerde görüşelim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Genel Af Çıksın mı?
HAFTANIN RESMİ
2017 Gelinlik Modelleri ve Fiyatları
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
Kate Upton Kimdir?
Kate Upton Kimdir?
SON DAKİKA HABERLERİ
Deprem En Son Dakika 2020 Haberleri
Deprem En Son Dakika 2020 Haberleri